Kinnisvara hindamine

Oscar Wilde on öelnud, et paljud inimesed teavad kõikide asjade hinda, kuid ei tea millegi väärtust. Kinnisvara puhul ei pruugi hind ja väärtus sugugi alati kokku langeda. Majandusbuumi ajal oli hind väärtusest kõrgem, languse ajal oli tõenäoliselt vastupidi. Meie ülesanne on määrata kinnisvara turuväärtus konkreetses ajahetkes, kus me elame.

Kinnisvara hindamine on protsess, mille käigus leitakse kinnisvara antud ajahetke turuväärtus. Hinnatav objekt võib olla nii korter, maja, krunt, äripind või muu kinnistusregistris asuv ese. Hindame ka mõttelist osa kinnistust. RE Kinnisvara AS on tegelenud kinnisvara hindamisega alates 1995. aastast, meie hinnanguid aktsepteerivad kõik Eestis tegutsevad finantsasutused.

Vajadus eksperthinnangu järgi tekib reeglina ettevõttesse lisaraha kaasamisel ning kinnisvara tagatisel laenu saamisel. Samuti vajatakse eksperthinnangut tihti näiteks kohtuvaidluste lahendamisel ja finantsaruandes ettevõtte majandusolukorra adekvaatsel kirjeldamisel. Elamispinna eksperthinnangu valmimiseks kulub üks-kaks tööpäeva alates objekti ülevaatamisest.

Meie ettevõttes töötavad riiklikult tunnustatud ja atesteeritud hindajad, kes lähtuvad kehtestatud standarditest (EVS875) ja Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu heade tavade koodeksist. Oleme usaldusväärseks partneriks audiitorfirmadele, pankadele ja paljudele erinevatele tegevusaladel tegutsevatele ettevõtetele.

Äripindade hindamine

RE Kinnisvara AS pakub kliendile tähtaegadest kinnipidamisi ja parimaid lahendusi ka keerukamate objektide hindamisel. Meie kogemused ärikinnisvara hindamisel on laiaulatuslikud – tehastest kaubanduskeskusteni, tööstusparkidest sadamateni.

RE Kinnisvara teostatud eksperthinnangud vahelduvad mahult ja sisult, kuid neid ühendab üks – nad on asjatundlikud. Meie eeliseks on pikaajaline kogemus ärikinnisvara sektoris, erinevate hindamismeetodite valdamine ja mahukas kliendiportfell, mistõttu omavad meie spetsialistid turuolukorrast väga head ülevaadet. RE Kinnisvara ASi hindamisteenuste klientideks on arvestatav osa Eesti ettevõtteist.

Sõltuvalt hinnatava objekti tüübist on ka nõutavad dokumendid erinevad, seepärast on kõige lihtsam, kui võtate detailide täpsustamiseks ühendust meie hindamiseksperdiga. Soovi korral edastame hinnangu panka digitaalselt. Kõik pangad ja krediidiasutused aktsepteerivad RE Kinnisvara eksperthinnanguid.

Hindamisekspertide kontaktid leiad siit