Kompassi maja – Tartu mnt 13

Vaata Tartu mnt 13 kuulutusi siit.

Kompassi maja on 2016. aasta kevadel renoveeritud A-klassi büroohoone standarditele vastavaks Tartu mnt 13 ärihoone, mis sai oma nime ajaloolise Kompassi asumi järgi.

Narva maantee ja Tartu maantee ning Laikmaa ja Pronksi tänava vahel paikneb Kompassi asum. See keskaegse Tallinna eeslinn tekkis linnaplaanile 250 aasta eest. Sadama lähedal paiknev asum sai oma nime piirkonnas asunud meremeeste kõrtsi järgi. 19. sajandil kujunes Kompassi asumist pikaks ajaks omanäoline ning vabameelne linnaosa, mille ajalooline hoonestus põles suures osas maha 1944. aasta märtsipommitamise ööl.

Täna meenutavad ajaloolist Kompassi asumit piirkonna uutele hoonetele pandud pruunid sildid, samuti Kompassi väljak Maneeži ja Reimani tänava vahel ning nüüd renoveeritav ja peatselt avatav Kompassi maja.

Kompassi maja on projekteerinud Eesti üks tuntumaid arhitekte Vilen Künnapu. Tema projekteeritud on hulgaliselt nii Tallinna kui Tartu suurehitisi alates Viru keskusest ning lõpetades Tigutorni ja AHHAA keskusega Tartus.

Vilen Künnapu projekteeris ka uueneva Kompassi Maja välisfassaadi lahenduse, mis muudab ärimaja Tallinna südalinna klaasmajade kõrval moodsaks ja silmatorkavaks A-klassi standarditele vastavaks büroohooneks. Uuenenud fassaadilahendused peaksid Tallinna südalinna kaunistama hakkama alates 2016. aasta kevadest.

Hoones on võimalik üürida büroopindasid suuruses 48-995 m².

Tulenevalt hoone siseplaneeringust on võimalik projekteerida oma soovidele vastav ja sobivas suuruses büroo.

Kompassi Maja taotleb BREEAM Very Good taseme sertifikaati.

Huvi korral võtke ühendust ning leiame Teile sobiva lahenduse!